Jesienią i zimą najwięcej czasu spędzam w mojej pracowni.   Za oknem zimno, szaro i mokro, a ja przy ciepłej herbatce, między kolorowymi tkaninami, spędzam mój wolny czas. Kiedy ogłoszono drugą edycję konkursu „Szycie na pokaz” bardzo się ucieszyłam i zmobilizowałam do stworzenia całej stylizacji. Na pierwszy ogień poszedł flausz, który przez rok leżał na półce, zamieniłam go w płaszcz. Prosty, klasyczny z kieszeniami, wykończyłam go ciemnoniebieską podszewką, dodałam wypustkę. Ciekawa spódnica z falbanami i wiązaniem, powstała z żorżety w oryginalny tęczowo- panterkowy wzór. Bluzka, a w zasadzie to body z golfem, z wiskozowej dzianiny, świetny wykrój z Kocham Szycie. No i kamizelka oraz kaszkiet z flauszu z wełną na dzianinie, i żółtą bawełnianą podszewką.

Moja stylizacja składa się z płaszcza Burda 11/2006, model 129, spódnicy Burda 4/2019 model 114, body z golfem Kocham Szycie 8/2019, model 105, kamizelki Burda8/2018, model 105, kaszkiet Kocham Szycie 6/2019, model 135.

Zanim ostatecznie zdecydowałam się na taki zestaw, to pojawiło się kilka innych uszytków 😊 Byłam prawie przy końcu, tak mi się wtedy wydawało, bo brakowało tylko kaszkietu i butów. Kupiłam botki, nawet takie, o jakich wcześniej myślałam i się zaczęło. Przestała mi się podobać jasna kamizelka, jakoś nie pasowała do całości, ale mimo to doszyłam czapkę. To dopiero było rozczarowanie, bo ani kolor, ani fason nie dla mnie. Zdecydowałam się na zakup ciemniejszego materiału i uszycie nowego kompletu. Zmieniłam też fason kaszkietu. Kiedy tak czekałam na paczkę, to we wrześniowej Burdzie odkryłam super bluzkę z pięknymi rękawami i skusiłam się na nią. Niestety niekorzystnie wyglądała z kamizelką, pod szyją nie układa się i rękawy pod pachami brzydko się marszczą, w body zdecydowanie lepiej. I tak to czasem jest, ale szycia nigdy nie mam dość i niepowodzenia tylko są nowym doświadczeniem.

Bluzka, która tu nie wygląda dobrze 😉
Kamizelka z wełny posłuży do innej kompozycji.
Hi hi hi
Felek pomaga, jemu też ten kolor przypadł do gustu:)
Nawet dzięcioł zaglądał 🙂

2 komentarze

Dodaj komentarz